Murphy vagyonvédelmi törvényei

Megfigyelések a felhasználóról

[clear]

1. Az ügyfél lehet istenhívő, lehet pogány vagy ateista, mindenképpen arra vágyik, hogy a házában felszerelt riasztó hatékonysága időben és térben egyaránt mindenható vagy varázserejű legyen.

2. Nincs olyan egyszerűen kezelhető rendszer, amellyel meg lehetne előzni a kezelési hibákat.
Következménye: ha olyan érthetően magyarázod el a kezelőegység használatát, hogy nem lehet félreérteni, valaki akkor is félreérti.
[clear]
A KARBANTARTÁS TÖRVÉNYEI

1. A riasztórendszerek karbantartási szerződése mindenre kiterjed, kivéve azt, ami valóban megtörténik.

2. Különféle ügyfelek egybehangzóan állítják, hogy díjköteles karbantartás elmulasztásából eredő káresemény soha nem a karbantartás elmulasztásából adódik, hanem a rendszer és a telepítője hibájából.

A GARANCIÁRA VONATKOZÓ TÖRVÉNYEK

Ha egy műszaki berendezésre a gyártó X hónap garanciát vállal, akkor az biztosan X+1 hónap múlva válik javíthatatlanná .

Az élettartam garancia pontosan azt jelenti, amit a megnevezés sugall: csak addig érvényes a garancia, ameddig a berendezés működik.

A RIASZTÓBERENDEZÉS HASZNÁLATÁNAK SZABÁLYAI

Nincs, nem is volt és ezután sem lesz olyan ügyfél, aki a kezelőegységen hibásan ütné be a kódját. Ha a riasztóberendezés nem fogadja el a kódot, akkor a riasztóberendezés téved.

A hibás kódolások száma az eső mértékével nő. Nehéz hibátlanul kódolni, ha egyik kézben az esernyő, a másikban a táska van.

A VAGYONVÉDELMI RENDSZEREK ÖSSZEFÜGGÉSEI

A jól bevált kezelőközpont legkorszerűbb kiadása nem programozható az előzőleg ismert módon.
Folyománya: a régebbi, ismert verzióval jobban járnánk, de annak legnagyobb zónaszáma is eggyel alacsonyabb a szükségesnél.

Akármi is hibásodott meg a rendszerben, az biztos, hogy hibátlannak fog látszani.

Egy riasztórendszer meghibásodásának valószínűsége fordítottan arányos a meghibásodás kívánatosságával.

A KAMERÁS MEGFIGYELÉS TÖRVÉNYEI

Ha egy adott terület megfigyelésére annyi kamerát szereltél fel, amennyi optimálisan lefedi azt, a bűncselekmény elkövetője pont ott lenne felismerhető, ahová nem látnak a kamerák.

Ha alaposan, sok munkával megterveztél egy kamerarendszert, amit az ügyfél is jónak tart és megrendelné, a végén úgyis kiderül, hogy személyiségi jogi és adatvédelmi okokból mégsem lehet kivitelezni.

m_murphy_villamveszely_sA HIÁBA VALÓ HIBAJAVÍTÁS ELMÉLETE

1. Ha eljutsz a hibás alkatrészig, nincs szerszámod a kiszereléshez.
2. Ha ki tudod szerelni, nincs belőle tartalék, és már nem kapható.
3. Ha kapható, akkor ki se kellett volna cserélni.
[clear]

A TÉVES RIASZTÁSOK TERMÉSZETE

1. Minden riasztás lehet téves. De éjszaka majdnem biztosan téves.
KIEGÉSZÍTÉS: Mindig fel kell kelni ellenőrizni.
A DISZPÉCSER KIEGÉSZÍTÉSE: Van ami még rosszabb: fel kell ébreszteni az ügyfelet.

2. A téves riasztás olyan, mint egy álom: nincs előzménye, nincs folytatása, nem értjük, mit üzen és néhány nap múlva úgy érezzük, mintha meg se történt volna.

A MŰSZERÉSZEK ÉSZREVÉTELEI A TÉVES RIASZTÁSOKRÓL

1. A helyszínen jól megközelíthető helyen sosem találod a hiba okát. Ahhoz előbb fel kell menned a padlásra, ki kell kerülni a darázsfészket, odébb kell rámolni 2 méteres gerendákat és porszűrőt kellett volna beszerezned. Minden rendben van, de akkor mi volt a hiba? Ja, nem is a riasztó jelzett, hanem az ügyfél nem ismerte fel az új csengőhangot a telefonján.

2. A téves riasztás hibakeresése közben jössz rá, hogy a rendszer már működésképtelen.

3. Ha nem lehet kideríteni, melyik zónában jelentkezett a téves riasztás, előbb mindig a hibátlanokat ellenőrzöd, utolsónak marad a hibás. Végül kiderül, hogy az sem hibás.

4. Sohase találj olyan hibát, amivel nem tudsz mit kezdeni.

A DISZPÉCSER PANASZA

Az értesítendő személyek listájáról akkor is mindenki egyszerre elérhetetlen, ha a lista olyan hosszú, hogy nem fér el a monitoron.

A SZABOTÁZSRIASZTÁS TÖRVÉNYE

A szabotázs-riasztásra kiérkező járőr a helyszínen nem találja rongálás nyomát. Még annak sincs nyoma, hogy a nyomokat valaki eltüntette volna.

MEGFIGYELÉS A BELÉPTETŐRENDSZEREKRŐL

Ha egy cégnél ujjlenyomatolvasós beléptetőrendszert szereltél fel, akkor az tévedhetetlenül fogja felismerni az összes dolgozót, kivéve az igazgatóét, aki a rendszert megrendelte.

RIASZTÓ- ÉS BELÉPTETŐRENDSZEREK PROGRAMOZÁSI TÖRVÉNYEI:

1. Csak az elavult rendszereket nem fertőzi vírus.
Következménye: minél megbízhatatlanabbul működik a rendszer, annál korszerűbb.

2. A program és a kezelőegység nem a vágyaid, hanem az utasításaid szerint működnek.

3. Minden ellenkező híreszteléssel szemben teszt üzemmód tapasztalatai a jövőbeli eseményekkel semmiféle összefüggésben nincsenek.

A PROGRAMOZÓ TEÓRIÁJA

Ha az építőipar úgy építene, ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt.