Az automata ajtó kivitelezési lehetőségei:
- A nyílás iránya szerint: forgóajtó; tolóajtó (az ajtó síkjában mozog); nyílóajtó (befelé és/vagy kifelé)
- Kiterjedés szerint: egy-, két-, vagy négyszárnyú
- Külső jegyek (design) alapján: üveg; fém; fa; műanyag és ezek kombinációja, gyakorlatilag anyagában, stílusában hozzáigazítható az épület külső és belső összképéhez;
- Vezérlés szerint: fotocellás (mikrohullámú vagy infravörös mozgásérzékelőkkel); nyomógombos; lépéskapcsolós; távirányítós vezérlésű
Az automata ajtó programozható, több funkció hozzárendelhető: – téli-nyári üzemmód, amely az ajtó nyílásszélességét változtatja: nyáron teljes szélességben, télen szűkebben nyílik az ajtó; – jogosultsággal való beléptetés (pl. proximity kártyás vagy biometrikus azonosítás után nyílik az ajtó); – kézi vezérlés (nyomó-, vagy húzógombbal is lehet működtetni az ajtót); – nyílás-, zárásidő beállítása.
A szekszárdi Sz+C üzletház osztott automata üvegajtót kívánt beépíteni áruházában az ügyfélforgalom kiszolgálására. Igen, ez a bejárat egy hagyományos méretű ajtónyílással rendelkezik, ezen a keskeny helyen kellett megoldani az automatizálást. Az adott körülmények miatt az ajtó kétfelé nem nyílhatott, ezért teleszkópos megoldást alkalmaztunk. A fotocella érzékelője térdmagasságban helyezkedik el, az ajtó felett pedig a mozgásérzékelő látható.
A Food-Monitor Kft. vizsgálati laboratórium-komplexumában elvárás az ipari szintű por- és szennyeződésmentes belső tér. A főbejáratoknál automata nyíló üvegajtókat telepítettünk, ezek a belépő irányban ujjlenyomatolvasó terminállal, kifelé irányban nyomógombbal vannak ellátva. Az egyes laboratóriumi helyiségek bejáratainál automata tolóajtókat alkalmaztunk, amelyek a helyi igényeknek megfelelően nyomógombbal illetve húzógombbal lehet vezérelni.




Minden jog fenntartva. Copyright © Oktel Kft. 1998-2018